ماگ کیک کاکائویی زرماکارون

ماگ چیست ؟ همان لیوان های بزرگ عمدتا از جنس سرامیک با طرح و نقش های زیبا مانند استارباکس و… که از لیوان های سرامیکی معمولی بزرگتر هستند ؛ معمولا وقتی در این لیوان های ۱ نفره کیک درست میکنیم به آن میگوییم ماگ کیک ، کیک لیوانی یا کیک فنجانی و یا کاپ کیک …. ماگ کیک را به شخصه بسیار دوست دارم و به عقیده من فوق العاده است چراکه نیازی به ابزار و لوازم زیادی مانند کیک پزی معمول نداره و اینکه چون مواد و حجم آن یک نفره است حتی اگه اشتباهی صورت گیرد و کیک خراب شود باز هم مواد زیادی هدر نرفته که البته نکته جالب این است که همواره وقتی حجم غذا یا کیک و شیرینی و یا …. کوچکتر میشود خوشمزه تر و با کیفیت تر میشه ، به شخصه این برای من به دفعات رخ داده :دی ؛ در تهیه مواد ماگ کیک شما نیازی به ظروف زیاد ندارید و همان ماگ شما تمام آنچیزی هست که نیاز دارید ضمن اینکه شما حتی میتوانید از این همزن های مینیاتوری که بسیار کوچک هستند و با باطری کار میکنن استفاده کنید و نیازی به همزن بزرگ و… ندارید و بسیاری موارد جالب دیگر که از مزایای این نوع کیک ها هستن .

روش آماده سازی ماگ کیک زرماکارون

پودر ماگ کیک، ۲ پیمانه سرپر آب، ۶ قاشق غذاخوری سرپر روغن، ۲ قاشق غذاخوری سرپر پودر قند و آلبالو، به میزان لازم برای تزیین
طرز پخت؛
پودر ماگ کیک، آب و روغن را داخل ماگ ریخته، با هم مخلوط می‌کنیم و ماگ را به‌مدت ۹۰ ثانیه در ماکروفر با قدرت ۹۰۰ وات قرار می‌دهیم. سپس روی ماگ کیک را با پودر قند و آلبالو تزیین می‌کنیم.

دیدگاه‌ها 0

*
*